Національний університет оборони України

 
 

Національний університет оборони України

"Військов України" 01.2012СТІЙКІСТЬ ДУХУ ТА СИЛА ВОЛІ

Олег ЧЕРНЯВСЬКИЙ
начальник управління фізичної підготовки Центрального управління підготовки та повсякденної діяльності військ (сил) ЗС України

Президент України оголосив 2012 рік — роком спорту і здорового способу життя. Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України ухвалив рішення визначити 2012 рік — роком командира-лідера та фізичної підготовки і спорту, що передбачає систематичність занять з фізичної підготовки. Їх основою визначено рукопашну підготовку.

 Рукопашний бій має велику кількість різноманітних прийомів та дій із тактикою їх застосування. Це дає можливість удосконалювати всі функції людини, її фізичні та моральні якості, прикладні навички для успішних дій на полі бою. Навчання військовослужбовців рукопашному бою відбувається за принципом «Вчити війська тому, що необхідно на війні», а прийоми і дії, які виконуються на заняттях, повністю відповідають завданням на полі бою та мають прикладний характер.

Основними завданнями рукопашної підготовки фахівці визначають: виховання бойового духу та патріотизму; формування психологічної стійкості військовослужбовців під час дій в екстремальних умовах; вдосконалення навичок у веденні рукопашного бою з одним і більше, чисельно переважаючими противниками зі зброєю та без неї.

Науково-методичною розробкою основ підготовки до рукопашного бою можливо вважати науково-дослідну роботу «Теоретичне узагальнення та розроблення методичних рекомендацій перспективної системи рукопашної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України», яку було виконано протягом 2010–2011 років. Головним виконавцем виступив Національний університет оборони України.

Одним із перших практичних кроків розвитку рукопашної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України стало проведення навчально-методичного збору із фахівцями фізичної та рукопашної підготовки наприкінці 2011 року на базі 101-ї бригади охорони. Учасники збору ознайомились з організацією проведення фізичної підготовки за розділом «Рукопашний бій» на 2012 рік і відвідали інструкторсько-методичне заняття з організації та методики проведення навчально-тренувального заняття з рукопашної підготовки. Рівень підготовленості навіть керівників занять з фізичної підготовки потребує суттєвого підвищення. Тому під час заходу більша частина часу була відведена питанням методики проведення практичних занять та відпрацюванню прийомів і дій рукопашного бою, які передбачені настановою з фізичної підготовки.

Питання, які первинно визначались експертами у науково-дослідній роботі, підтвердили військові практики. Головними з них є те що: рукопашна підготовка як підсистема бойової та фізичної підготовки функціонує відповідно до їхніх принципів, але без урахування особливостей; до керівних документів з фізичної підготовки мають бути включені завдання рукопашної підготовки для всіх родів військ ЗС України із врахуванням специфіки їхньої бойової, навчально-бойової діяльності; військовослужбовці мають вивчати всі засоби рукопашної підготовки, а прийоми та дії рукопашного бою доцільно вивчати за основними умовними групами за тактикою застосування і технікою виконання як індивідуально, так і у складі підрозділів.

Необхідно звернути увагу, що обсяг навчального часу — 180 годин на рік — є мінімально необхідним для рукопашної підготовки військовослужбовця будь-якої категорії, групи та спеціальності.

Жодне із бойових мистецтв, що мають розвиток у нашій країни, повністю не віддзеркалює вимоги до рукопашної підготовленості саме військовослужбовців, а тому не надають ефективних засобів та методів підготовки. Наприкінці збору армійський рукопашний бій було представлено на показових виступах, де кожен із учасників виявив високий рівень різнопланової підготовленості, але удосконалення рукопашної підготовки потребує ретельного відбору ефективних прийомів і дій для масового застосування не на показових шоу, а на полі бою, що більш переконливо продемонстрували саме військові фахівці рукопашного бою.Создан 18 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО